driver
tranzit
Color Variations
  • Register

 

Кажуть, що всі ми родом з дитинства. А в дитинстві Наталії було навчання в Республіканській художній школі ім.Т.Г.Шевченка, де вона отримала прекрасну академічну підготовку і де, як вона згадує сьогодні, у неї були дуже хороші вчителі. І звісно ж, її батько-мати – відомі українські художники.
 
Недарма ж, коли доля закинула її в Косів, і коли там випадково одну з її робіт, яку вона вирішила продати, побачили викладачі та завуч Косівського художнього коледжу, вони зразу ж запросили її викладати в коледжі малюнок і живопис. А дівчині ледь виповнилося двадцять один рік. Вищої освіти вона тоді ще не мала (вступила до вишу вже працюючи на педагогічній ниві).
 
Тож чи випадково з'явилися в творчості художниці саме натюрморти? Звичайно, можна сказати, що майже кожен художник хоча б іноді, але віддає їм данину. Та й гіпсові зліпки і натюрморти – це те, з чого починає навчання кожен живописець. Але у Н. Павлусенко до них особливий дар і особлива любов. І бере вона початок теж із дитинства і захоплення творчістю батька, відомого українського монументаліста, який в 80-х - 90-х рр. на замовлення став писати натюрморти. Які це були чудові натюрморти! Очей не відведеш.
 
Спочатку Наталя працювала разом з батьком. А по його смерті (1999 р.) і сама продовжувала працювати в цьому жанрі. 
 
Наталя дуже любить квіти. Найрізноманітніших натюрмортів з квітами у неї безліч. Предметний світ на її полотнах оживає. Тут немає жодної випадкової деталі. 
 
За любовною виписаністю, за колористичною майстерністю натюрморти Наталі Павлусенко мимоволі порівнюєш з натюрмортами «малих голландців», коли милуєшся матовим блиском срібла в дивовижно написаних кавниках і самоварах, буквально сприймаючи оксамитовість драперій і шорсткість шкірки апельсинів. Та й імпресіоністичні моменти увійшли органічною складовою в її роботи. Досить тільки придивитися, як відображаються на дзеркальній поверхні предметів скатертини і драпування. Дуже любить Наталя і «пленерні» натюрморти. І радієш не тільки майстерності та гострому оку, але і титанічній праці в дбайливій передачі натури. А буяння фарб і краса її букетів не залишать нікого байдужим.
 
Алла Ревенко, мистецтвознавиця
 

Color Variations

light

dark